Jak zmyć hennę ze skóry?

Wiele osób poszukuje sprawdzonych sposobów na to, aby zmyć hennę ze skóry. Barwnikiem możemy pobrudzić się podczas wielu różnych sytuacji np. farbowania brwi, czy też rzęs. Z henny wykonywane są również tatuaże. Do eliminacji drobnych zabrudzeń możemy wykorzystać produkty, które z pewnością posiadamy w domu. Oczywiście nie zawsze pozbędziemy się ich natychmiast. Niekiedy musimy poświęcić na to więcej czasu.

Peeling

Usuwanie henny za pomocą peelingu znane jest już od wielu lat. To świetna alternatywa dla pumeksu, który nie jest zbyt bezpieczny dla wrażliwej skóry. Przed wykonaniem mechanicznego oczyszczania warto jest posmarować skórę tłustym kremem lub oliwką dla dzieci. Następnie wykonujemy peeling – najlepiej zaopatrzyć się w kosmetyk z grubymi ziarnami. Alternatywą dla pumeksu jest rękawica z wypustkami, czy też szorstka gąbka z masażerem.

Alkohol

Usuwanie henny za pomocą czystego alkoholu jest niezwykle skuteczne, jednak ta metoda nie sprawdzi się w przypadku zabrudzeń na dużej powierzchni ciała. Wystarczy zmoczyć wacik, a następnie pocierać skórę. Niewątpliwym plusem jest fakt, że dość szybko możemy pozbyć się plam z barwnika. Uważajmy jednak na podrażnienia. Alkohol również ekstremalnie wysusza, a więc może pojawić się łuszczenie skóry.

Płyn do demakijażu

Z pewnością posiada go każda kobiet, która lubi makijaż. Warto wiedzieć, że można wykorzystać płyn do demakijażu – do usuwania henny. W tym przypadku również wystarczy zamoczyć wacik w produkcie, a następnie pocierać skórę. Ważne jest to, aby wymienić wacik na nowy w momencie, gdy będzie nosił wyraźne ślady barwnika.

Pianka do golenia

Pianka do golenia może nam posłużyć nie tylko do depilacji. W tym przypadku nakładamy ją na skórę pobrudzoną henną, a następnie wykonujemy okrężne ruchy. Z pewnością uda nam się wyeliminować problem dość szybko, szczególnie jeśli zabrudzenie jest niezbyt duże. Następnie spłukujemy skórę letnią wodą. Jeśli barwnik nie został usunięty, to powtarzamy czynność aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *