Jak zmierzyć i dobrać rozmiar stanika?

Idealny biustonosz przede wszystkim powinien być wygodny oraz odpowiednio dopasowany do kobiety i jej biustu. Rozmiar biustonosza jednak składa się z dwóch części, to jest: liczby, a także litery.

Liczba to nic innego, jak obwód klatki piersiowej pod biustem, a litera – wielkość miseczki. Co ważne, nie ramiączka, a obwód biustonosza jest najważniejszy, ponieważ odpowiada za utrzymanie biustu. Zbyt luźny może bowiem nie utrzymać ciężaru piersi, a zbyt ciasny – sprawiać problemy z oddychaniem. Odpowiednio dobrany jednak podkreśli walory każdej kobiety, nada jędrności biustowi i określony kształt.

Jak określić rozmiar swojego biustu?

Aby zakupić odpowiedni biustonosz, należy wcześniej zmierzyć obwód pod biustem, to jest klatki piersiowej. Warto dokonać tego z pomocą miarki krawieckiej, a także poprosić kogoś o pomoc. Miarkę należy przyłożyć poziomo i opleść się nią, a następnie ściągnąć, dociskając lekko do ciała. Pomiaru należy dokonać bez ubrania!

Kolejnym krokiem jest określenie rozmiaru miseczki. Pomiarów tych dokonuje się w biustonoszu, który powinien myć miękki lub usztywniany, bez dodatkowych wkładek. Należy także pochylić się lekko do przodu, co pozwoli uzyskać precyzyjny wynik. Miarę przyłożyć trzeba do piersi w najszerszym punkcie, mniej więcej na wysokości brodawek. Miarka powinna lekko przylegać do ciała, ale jednocześnie nie uciskać zbyt mocno biustu. W ten sposób mierzy się obwód w biuście.

Rozmiar biustonosza w oparciu o tabelę rozmiarów

Po wszystkim należy znaleźć rozmiar biustonosza w tabeli rozmiarów, biorąc pod uwagę zarówno obwód pod biustem, jak i obwód w biuście. Rozmiar miseczki jest oferowany od A (od około 77 do 79 centymetrów) do J (od 95 do 97 centymetrów). Rozmiar pod biustem określa się od 65 do 100 (co pięć).

Bezwzględnie należy jednak mieć na uwadze to, że biustonosz biustonoszowi nierówny. Oznacza to więc, że przed zakupem, warto przymierzyć kilka z nich i porównać do siebie. Można także spróbować inne rozmiary, które będą najbliższe pomiarom swojego obwodu klatki piersiowej, a także biustu.

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *