6 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć

Polska przyciąga turystów z różnych zakątków świata. Zachwyca malowniczymi miejscowościami i wspaniałymi krajobrazami. Oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych. Warszawa, Kraków i Wrocław są tylko wierzchołkiem góry lodowej, jeśli chodzi o najlepsze miasta do odwiedzenia. Zobacz, gdzie warto pojechać.

Kraków

To drugie co do wielkości miasto w Polsce i bez wątpienia jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w kraju. Uznawany jest za kulturalne centrum południowej Polski i architektoniczny klejnot Europy Środkowo-Wschodniej. 

Zastanawiasz się, co robić w Krakowie? Na swojej liście umieść:

  • Zamek Królewski na Wawelu,
  • Fabrykę Schindlera,
  • Kościół Mariacki,
  • Katedrę Wawelską,
  • Collegium Maius,
  • Rynek Główny,
  • Podziemny Rynek,
  • Kopiec Kościuszki.
pobrane-krakow-2.png

Warszawa

Warszawa jest stolicą Polski. Odrodziła się z popiołów niczym legendarny feniks. To polityczne, kulturalne i gospodarcze centrum kraju. Wśród głównych atrakcji turystycznych nie można pominąć Starego Miasta, Łazienek, Centrum Nauki Kopernik, Pałacu Kultury i Nauki oraz Pałacu w Wilanowie. 

Jeśli chcesz poznać historię miasta, koniecznie wybierz się na spacer po Krakowskim Przedmieściu. Na końcu Traktu Królewskiego znajduje się Pałac Prezydencki i Uniwersytet Warszawski. Ulica Długa łączy Stare Miasto i Zamek Królewski.

Olsztyn

To brama do falistych mokradeł i bujnych wzgórz Warmii. Olsztyn jest eleganckim, zabytkowym miastem, położonym powyżej krętego biegu Łyny.  

Jedną z głównych atrakcji jest jezioro Ukiel. Cieszy się dużą popularnością wśród pływaków, żeglarzy i urlopowiczów, zwłaszcza w letnie, upalne dni. Możesz tutaj wynająć łódź, pojeździć na skuterze wodnym, pospacerować lub po prostu poodpoczywać na brzegu. Zwróć też koniecznie uwagę na Bazylikę kontkatedralną św. Jakuba i Wysoką Bramę.

Białystok

W Białymstoku znajdują się dosłownie setki historycznych budynków. Do najciekawszych atrakcji można zaliczyć Pałac Branickich, Dom Koniusza, Pałac Lubomirskich i neogotycką Katedrę Najświętszej Maryi Panny. W pobliżu miasta znajduje się wiele uroczych i malowniczych wiosek i miasteczek, w tym Choroszcz i Knyszyn. Jeśli planujesz dłuższy pobyt, wybierz się na wycieczkę do Białowieskiego Parku Narodowego, Doliny Biebrzy i Narwiańskiego Parku Narodowego.

Wrocław

Zachwyca wspaniałym, kolorowym, gotyckim Rynkiem. Czwarte pod względem wielkości miasto w kraju, może się pochwalić bogatą historią, nieskończonymi możliwościami eksploracji i uroczymi krasnalami na ulicach, placach, przy drzwiach i wejściu do sklepów. Panuje tutaj wyjątkowa atmosfera. 

Warto odwiedzić najstarszą część miasta, Wyspę Katedralną, zwłaszcza ze względu na zapierającą dech w piersiach panoramę ze szczytu Katedry Św. Jana Chrzciciela. Na Twojej liście powinna się również znaleźć Aula Leopoldina, dobrze zachowana barokowa sala miejscowego uniwersytetu.

city-3275583_640.jpg

Zamość

Dumne i wspaniałe miasto położone jest we wschodniej Polsce, blisko granicy z Ukrainą. Słynie z przepięknych budowli renesansowych i barokowych. Nie przegap kolorowego kompleksu budynków otaczających Rynek Główny ani ratusza ze strzelistą metalową iglicą.

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *