5 atrakcji w Małopolsce dla całej rodziny

Podróżowanie z dziećmi, zwłaszcza z młodszymi, może stanowić nie lada wyzwanie. Nigdy tak naprawdę nie wiesz, jak się zachowają. Dodatkowo musisz poradzić sobie z dodatkowym bagażem w postaci pieluszek, butelek i całej gamy niezbędnych artykułów dla dzieci. Warto jednak włożyć trochę wysiłku. Wspólne podróżowanie daje szansę na lepsze poznanie świata. Uczy historii, geografii i architektury. Przybliża do natury. Zobacz, co warto zobaczyć w Małopolsce.

Park Rozrywki Zatorland

Jeśli masz dość odwagi i nie boisz się nowych wyzwań, stań twarzą w twarz z dinozaurami. W Parku Rozrywki Zatorland czeka na całą rodzinę mnóstwo atrakcji. Oprócz doskonałej, całodziennej rozrywki zapewnia dużą dawkę wiedzę. Przedstawia ją w przystępny i interesujący sposób. 

Zwiedzanie Parku Dinozaurów nie kończy się na podziwianiu prehistorycznych stworzeń naturalnej wielkości. Podążając ciekawą trasą edukacyjną dotrzesz do tajemniczego miejsca, jakim jest Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Możesz tutaj zobaczyć nie tylko szkielety dinozaurów, ale również wyjątkowe okazy magmowych, osadowych i metamorficznych atrakcji. Zwróć też uwagę na Park Bajek i Wodnych Stworzeń, Park Owadów i Park Św. Mikołaja.

Planty

Otacza całą krakowską starówkę. To jedyna tego typu atrakcja w Europie. Planty zostały wpisane do wojewódzkiego rejestru zabytków i na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Można tutaj zobaczyć pomniki osób ważnych dla Polski i Krakowa: Jadwigi i Władysława Jagiełło, Lilii Wenedy, Artura Grottgera, Mikołaja Kopernika i Tadeusza Boya-Żeleńskiego. 

light-post-971512.jpg

Park ma 4 km długości i zajmuje powierzchnię 21,03 ha. Podzielony jest na 8 ogrodów. Planty powstały w miejscu dawnych fortyfikacji otaczających miasto. Szybko stały się miejscem spacerów, spotkań towarzyskich i wydarzeń kulturalnych.

Zalipie

To jedna z najpiękniejszych polskich wsi, a na pewno najbardziej kolorowa. Panuje tutaj wyjątkowa atmosfera. Co ciekawe, w folkowe, kwiatowe wzory pomalowane są nie tylko domy, ale również stodoły, budy dla psów, ściany, meble i ogrodzenia.

Szczególną uwagę warto zwrócić na Dom Malarek (centrum kultury  i muzeum ludowe) oraz kościół Św. Józefa. W Zalipiu można podziwiać nie tylko wyjątkowe dzieła sztuki, ale także dowiedzieć się czegoś o dawnych mieszkańcach- ich sposobie życia, wynalazkach, historii. Mimo popularności wioska jest bardzo cicha i stanowi idealne miejsce do wypoczynku i relaksu.

Ojcowski Park Narodowy

Obejmuje malowniczy obszar Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej otaczającej dolinę Prądnika. Jak zaznacza przewodnik turystyczny po Krakowie charakterystycznymi cechami Ojcowskiego Parku Narodowego są skały, jurajskie spłaszczenia gór, jaskinie, dwie duże doliny krasowe (Prądnik i Sąspowska), Brama Krakowska oraz Igła Deotyma.

ZOO w Krakowie

Krakowski Ogród Zoologiczny zamieszkuje ponad 1300 zwierząt, przedstawicieli ponad 270 gatunków. Ponad 100 z nich to gatunki zagrożone, w tym kondor wielki, żyrafa Rotszylda, tygrys amurski, pantera śnieżna, koń Przewalskiego i mała panda. W ZOO można również zobaczyć ptaki egzotyczne, zwierzęta wodne, dzikie koty, małpy, terrarium z gadami i płazami oraz akwaria.

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *