Komfort dziecka i wygoda matki – znajdź idealny wózek

Znalezienie odpowiedniego wózka spacerowego wcale nie jest łatwe. Wszak największe znaczenie ma wygoda i bezpieczeństwo malucha, ale nie można jeszcze zapominać o funkcjonalności i wygodzie matki. Dlatego wydaje się, że wózek nie może być za ciężki, ale czy tylko tym argumentem należy się kierować? Oczywiście, że nie!

Dla matki i dla dziecka

Jak wybrać najlepszy wózek spacerowy? To pytanie może zadawać sobie wielu rodziców, a i tak nie można znaleźć najlepszej i jednoznacznej odpowiedzi. Oczywiście priorytetem powinno być zapewnienie dziecku bezpieczeństwa i to jest zawsze najważniejszy element, jakim trzeba się kierować. Ale trzeba także pamiętać, że na bezpieczeństwo wpływa także łatwość w prowadzeniu, szczególnie w bardzo trudnym terenie. Na samym końcu tych krótkich rozważań warto jeszcze wiedzieć, że wózek musi być wygodny dla Twojej pociechy, ale przy tym w pełni funkcjonalny dla Ciebie. Teraz przejdźmy do szczegółów.

Duże, małe, średnie – czyli o kółkach zdań kilka

Teoretycznie mówią, że wszystko się da. Skoro można wejść w klapkach na Kasprowy to pewnie i wózek, który posiada bardzo małe kółka sprawdzi się w bardzo trudnym terenie. Ale tak na poważnie, czy jest to bezpieczne? Pewnie, że nie. Wyobraźcie sobie prowadzenie wózka po kamienistym terenie i dużych nierównościach. W teorii to możliwe, a w praktyce, jak się postaracie, ale nie będzie to w żadnym stopniu komfortowe dla dziecka, nie wspominając już, że narażacie je na niebezpieczeństwo. A więc trzeba sobie odpowiedzieć, po jakim terenie będziemy wózek prowadzić. Jeżeli są to proste drogi, bez wyboi, to sprawdzi się każdy wózek spacerowy, nawet jeżeli posiada najmniejsze kółka. Z kolei im większe koła, tym większy komfort jazdy, bezpieczeństwo, a także wygoda. Zatem do bardzo trudnego terenu należy wybrać model z możliwie największymi kołami. Oczywiście jest także rozwiązanie pośrednie, czyli małe z przodu, duże z tyłu. Takie wózki spacerowe dziecięce najbardziej sprawdzają się na umiarkowanie równym terenie, z małymi wybojami.

Waga ma znaczenie

Nie od dziś wiadomo, że waga ma znaczenie, szczególnie dla kobiet. Ale nie, drogie panie, nie mamy na myśli tego ile kilogramów ważycie, ale wagę wózka. Wszak trudno wyobrazić sobie codziennie bądź kilka razy dzienne wnoszenie wózka z małym, choć już nie takim małym pasażerem. W końcu dzieci zawsze bolą nóżki w najmniej oczekiwanym momencie. Oczywiście musicie jednak pamiętać, że można zakupić model, który waży nawet mniej niż 4 kilo, jednak nie będzie posiadał on żadnych funkcji. A więc przy wyborze pamiętaj, aby zakupić taki wózek, który bez problemu uniesiesz, ale też będzie miał stabilną i mocną konstrukcję.

Niewielkie detale, a mają duże znaczenie

Prowadzenie wózka to rzecz bardzo ważna dla każdej matki. Jazda slalomem została już opanowana w wózkach 2w1. Ledwo się jej nauczyliśmy, a czas nadszedł na zmianę wózka i tutaj również trzeba pamiętać o takim modelu, który można prowadzić jedną ręką, oczywiście tylko w razie konieczności. Mamy więc dla Was radę. Pamiętajcie, że jeżeli wybierzecie wózek spacerowy z rączkami to niestety jego prowadzenie jest bardzo trudne, zdecydowanie lepiej sprawdzi się model, który posiada obręcz. Dzięki temu nawet trudniejsze manewrowanie nie powinno sprawić Wam kłopotu. Nie zapominajcie też o zwróceniu uwagi, czy łatwo się go składa, wszak to także ma znaczenie, szczególnie gdy zależy wam na czasie bądź się spieszycie, a mamy zawsze się śpieszą.

Dopasuj wózek do wieku malucha

Wózki spacerowe dziecięce występują w wielu wariantach, dlatego niezbędne jest dopasowanie właściwego rodzaju do wieku pociechy. Niezbędne wydaje się być regulowane i rozkładane oparcie, dzięki temu dziecko może się zdrzemnąć. Duże znaczenie ma ochrona przed słońcem, zatem warto wybrać taki, który posiada daszek, na samym końcu zwróćcie jeszcze uwagę czy wózek posiada podnóżek.

Jeżeli szukacie dobrej spacerówki, która będzie wygodna dla dziecka, ale jednocześnie funkcjonalna dla Was, to koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Dzięki temu nie popełnicie błędu, a maleństwo będzie zadowolone z wózka, szczególnie gdy będzie miało ochotę się zdrzemnąć.

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *