Jak zmyć samoopalacz i kosmetyki brązujące ze skóry?

Nakładanie samoopalacza i kosmetyków brązujących bywa trudne i czasochłonne. Tylko doświadczenie pozwoli nam zrobić to sprawnie, a jednocześnie dokładnie. Należy jednak wiedzieć, że niektóre produkty pomimo naszych starań pozostawiają nieestetyczne smugi, zacieki, czy też plamy.

Nierzadko wychodzą one dopiero po pewnym czasie. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, jak zmyć samoopalacz oraz kosmetyki brązujące. Na szczęście nie potrzebujemy do tego specjalistycznych i drogich preparatów.

Peeling

Najlepiej sprawdzi się peeling gruboziarnisty, czy też rękawica z wypustkami. Takie produkty pozwolą nam relatywnie szybko pozbyć się nieestetycznych plam. To sprawdzony sposób zarówno, gdy mamy do czynienia ze świeżymi śladami, jak i pozostałościami. Jeśli nie mamy w domu peelingu drogeryjnego, to możemy spróbować zrobić go samodzielnie np. poprzez zmieszanie miodu z cząsteczkami cukru.

Taka konsystencja nie powinna ściekać z powierzchni skóry, co stanowi niewątpliwą zaletę. Alternatywą dla rękawicy do peelingu może być gąbka z masażerem. W wielu przypadkach jest on bardzo ostry, a więc należy uważać na podrażnienia.

Sok z cytryny

Sok z cytryny jest polecany w przypadku, gdy na naszej skórze pojawiły się drobne plamki. Dzięki niemu możemy pozbyć się drobnych niedoskonałości, które powstały podczas aplikacji środka brązującego. Wystarczy na wacik umieścić kilka kropel soku z cytryny, a następnie pocierać skórę. To dobry sposób, jeśli potrzebujemy miejscowego oczyszczenia.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona wykazuje właściwości antybakteryjne oraz silnie oczyszczające. Możemy wykorzystać ją podobnie, jak peeling. Wystarczy jedynie zmieszać ją z niewielką ilością wody, a następnie pocierać zabrudzoną skórę. Ważne jest to, aby nakładać ją na skórę dopiero wtedy, gdy uzyskamy gęstą pastę.

Soda i cytryna

Możemy połączyć sodę z sokiem z cytryny. Dzięki temu otrzymamy mieszanką wybielającą i oczyszczającą. Nakładamy ją na wilgotną skórę, a następnie rozprowadzamy zdecydowanymi, kolistymi ruchami.

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *