Jak prać kurtkę puchową?

Kurtki puchowe są nie tylko modne, ale również niezwykle wygodne. Zapewniają one doskonałą ochronę przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Dodatkowym plusem jest fakt, że są one lekkie, a jednocześnie ciepłe. To właśnie dlatego cieszą się one aktualnie wielkim zainteresowaniem. Wiele osób ma jednak dylemat, jak prać kurtkę puchową. Należy bezwzględnie przestrzegać kilku zasad, gdyż w innym przypadku może dojść do uszkodzenia odzieży.

Wybór odpowiedniego środka

Kurtkę puchową możemy wyczyścić w domowych warunkach. Z pewnością dla wielu osób będzie to sporym ułatwieniem. Nie musimy obawiać się kosztownej wizyty w pralni chemicznej. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubrać puchówkę w pralce automatycznej. Jest to nie tylko wyjątkowo komfortowe, ale również bezpieczne.

Do prania powinniśmy użyć specjalnego płynu do prania odzieży puchowej. Nie powinniśmy mieć większych problemów z jego zakupem. Możemy sprawdzić sklepy, które posiadają profesjonalne środku czyszczące do domowego użytku. Dobrą opcją są również sklepy online – w tym przypadku wybór jest większy, a ceny niższe.

Alternatywą są płyny przeznaczone do prania delikatnych materiałów np. jedwabiu, czy też wełny. Nie musimy sięgać po produkt z najwyższe półki cenowej. Niektóre środki kosztują zaledwie kilkanaście złotych, a ich skuteczność jest niezwykle wysoka.

Pranie kurtki puchowej krok po kroku

Kurtka puchowa powinna być prana w temperaturze około 30-40 stopni. Pamiętajmy, że wyższe temperatura może spowodować deformacje.

  1. Sprawdzamy metkę kurtki. Zwykle znajdziemy tam zalecenia dotyczące prania.
  2. Wywijamy kurtkę na lewą stronę. Ponadto zasuwamy wszystkie zamki oraz kieszenie.
  3. Przed włożeniem kurtki do pralki dobrze jest ją namoczyć w letniej wodzie, a przy tym ugniatać, aby pozbyć się zgromadzonego powietrza. Dzięki temu puch nie będzie zbity.
  4. Do pralki możemy włożyć kilka piłeczek tenisowych, które zmniejszą ryzyko zbicia się puchu.
  5. Suszenie kurtki puchowej powinno odbywać się “na płasko”. Nie wieszamy jej, a rozkładamy np. na ręcznikach. Co kilka godzin rozbijamy puch i formujemy kurtkę.

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *