Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Karmienie piersią bywa uciążliwe. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny biustonosz, który ułatwi codzienne życia. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, a więc każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Stanik do karmienia powinien być wygodny oraz bezproblemowy w użytkowaniu. Bardzo ważne jest również to, aby jego czyszczenie nie sprawiało najmniejszych kłopotów. Wysoka jakość materiałów sprawi, że po każdym praniu będzie prezentować się jak nowy.

Odpowiedni rozmiar biustonosza

Biustonosz do karmienia nie może być ani za mały, ani za duży. Tylko wtedy będzie on komfortowy w użytkowaniu. Jeśli mamy zamiar zakupić go jeszcze przed narodzinami dziecka, to warto zrobić to w końcowym okresie ciąży (mniej więcej na przełomie ósmego i dziewiątego miesiąca).

Początkowo piersi nie powinny zmienić swojego rozmiaru. Z czasem pomimo karmienia mogą one stać się mniejsze.

Wybierając rozmiar stanika warto zmierzyć swój rozmiar pod biustem. W przypadku kobiet, które przytyły w ciąży bardzo dużo należy odjąć 10 cm. Jeśli waga zmieniła się nieznacznie, to odejmujemy 5 cm. Rozmiar miseczki jest różnicą między obwodem pod biustem, a obwodem biustu. Podczas obliczeń najlepiej posłużyć się tabelą.

Jakość materiałów w staniku

Dobrze, jeśli biustonosz do karmienia zapewnia optymalne podtrzymanie biustu. Pamiętajmy, że zbyt mała miseczka może spowodować zator mleczny. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby stanik nie powodował ucisku. Ponadto powinien być on wykonany z elastycznych i przyjemnych w dotyku materiałów.

Ważne jest także to, aby tkanina była przewiewna i zapewniała optymalną wentylację. Swobodny przepływ powietrza jest niezbędny do tego, aby uniknąć bolesnych odparzeń, czy też innych nieprzyjemnych dolegliwości.

Oczywiście stanik musi posiadać konstrukcję, która pozwala na szybkie i bezproblemowe nakarmienie malucha. Najlepiej jest wybrać model, który umożliwia przesunięcie miseczki do dołu. Alternatywą jest odpinane ramiączko, czy też miseczka, która pozwala na luźne wyciągnięcie piersi.

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *