Catering pudełkowy – najpopularniejsze mity

Dieta pudełkowa z roku na rok zyskuje coraz większą popularność nie tylko ze względu na wygodę, ale również możliwość indywidualnego dopasowania posiłków do własnych potrzeb i wymagań. Wiele osób, które nigdy nie korzystały z cateringu dietetycznego często zastanawia się m.in. jak w praktyce wyglądają posiłki i ich dostawa. Wokół diet tego typu wyrosło wiele mitów, które w większości przypadków powstały w wyniku niedomówień i niejasności. Jakie z nich pojawiają się najczęściej?

Catering pudełkowy – popularne mity

Pierwszy, najczęściej funkcjonujący mit dotyczy wielkości porcji i tego, iż są one niewielkie. Jak wygląda to w praktyce? Większość firm oferuje różne wersje tych samych diet. Z czego to wynika? Każdy człowiek ma inne zapotrzebowanie kaloryczne. Filigranowa kobieta pracująca w biurze nie potrzebuje tak dużo kalorii jak rosły mężczyzna pracujących np. na budowie. Aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie diety do wymagań konkretnych osób, firmy wprowadzają podział kaloryczny. Można zamówić np. dietę wegetariańską w wersji 1000,1200,1500 lub 2000 kcal. Dla osób aktywnych fizycznie polecane są diety sport lub sport plus, których kaloryczność wynosi 3000 lub 4000 kcal. Im precyzyjniej obliczymy swoje zapotrzebowanie kaloryczne, tym lepiej dopasujemy dietę oraz wielkość posiłków do swoich potrzeb. Jakie jeszcze mity funkcjonują wokół cateringu pudełkowego?

  • Wiele osób twierdzi, że dietetyczne posiłki są mniej smaczne oraz mniej sycące. Jest to jednak błędne myślenie. Catering dietetyczny charakteryzuje się bardzo dużą różnorodnością. Ponadto jest przygotowywany przez profesjonalnych kucharzy, którzy oprócz dbania o odpowiednią kaloryczność, łączą i przyprawiają produkty w taki sposób, iż zaspokajają one każde, nawet bardzo wymagające podniebienie.
  • Kolejnym mitem jest domniemany brak świeżości posiłków oraz produktów. To stwierdzenie również mija się z prawdą, ponieważ wszystkie dania są przygotowywane na bieżąco, dzięki czemu zachowują swoje wartości odżywcze.

Czy posiłki są monotonne?

Osoby, które nigdy nie korzystały z diety pudełkowej często zastanawiają się czy spożywane posiłki będą różnorodne. O dziwo, catering dietetyczny cechuje się bardzo dużą różnorodnością. Każdy posiłek jest inny, dlatego osoby preferujące urozmaicone dania z pewnością będą usatysfakcjonowane. Profesjonalni kucharze korzystają wyłącznie z wysokiej jakości, świeżych produktów, które po odpowiednim przygotowaniu są niezwykle apetyczne.

Kolejnym, często powtarzanym mitem jest notoryczne spóźnianie się lub niedostarczanie posiłków przez kuriera. W większości przypadków dostawa posiłków odbywa się punktualnie. Sporadycznie zdarza się, iż kurier np. utknie w bardzo dużym korku i nieznacznie się spóźni, niemniej jednak sytuacje, w których catering pudełkowy nie zostanie dostarczony, w ogóle się nie zdarzają.

Brak elastyczności firm oferujących catering dietetyczny jest równie często powtarzanym mitem. Obecnie, w przypadku gdy osoba zamówi wybraną wersję diety i po kilku dniach lub tygodniach chce zmienić np. jej kaloryczność, wystarczy skontaktować się z biurem obsługi klienta i całą sprawę załatwi się w trakcie jednej rozmowy. To niezwykle wygodne, ponieważ zapotrzebowanie kaloryczne zmienia się wraz ze zmianą naszego trybu życia. Jeżeli zaczniemy intensywniej trenować na siłowni, wówczas powinniśmy dostarczać więcej energii z pożywienia. Z kolei jeśli wchodzimy w okres redukcji, należy stopniowo ograniczać ilość spożywanych kalorii.


Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy FIT MIX.

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *