Zaproszenie na spotkanie biznesowe – przykład i wzór

Styczność z różnego typu zaproszeniami mamy już od najmłodszych lat. Zaproszenia na urodziny, imieniny, komunie, bierzmowania i na całe spektrum innych okazji, widzieliśmy już wiele razy i pisanie takich zaproszeń nie jest dla nas żadnym wyzwaniem. Zaproszenia tego typu wyróżniają się bardzo prywatnym charakterem, gdyż najczęściej trafiają one do naszej rodziny lub najbliższych przyjaciół i nie muszą się one cechować żadnym utartym schematem. Inną rzeczą są zaproszenia na spotkania biznesowe, które warto żeby cechowały się ściśle określonymi elementami, które zapewnią skuteczność oraz przyciągną wzrok osoby, którą mamy zamiar zaprosić. W kilku poniższych zdaniach postaram się przedstawić, co powinny zawierać zaproszenia na spotkania biznesowe oraz przedstawię wzór takiego zaproszenia.

KOPERTA – KLUCZOWY ELEMENT ZAPROSZENIA

Zaproszenie na spotkanie biznesowe musi przykuć uwagę osoby, którą mamy zamiar zaprosić. Począwszy od pierwszej rzeczy, którą zauważy osoba zaproszona, czyli koperty, całe zaproszenie musi zaciekawić, zainteresować oraz zrobić dobre wrażenie na naszym potencjalnym gościu. Koperta powinna być elegancka, schludna oraz nie powinna zawierać żadnych niepotrzebnych elementów. Zalecane jest, żeby koperta była w bardzo stonowanych barwach, gdyż pozwoli to pokazać profesjonalizm oraz wyróżni nasze zaproszenie spośród reszty zaproszeń, które trafiają codziennie do zapraszanych przez nas gości.

TREŚĆ – CO POWINNO ZAWIERAĆ ZAPROSZENIE?

Treść zaproszenia jest równie istotną rzeczą co sama koperta oraz stworzona wokół zaproszenia otoczka. Treść powinna być pisana bardzo oficjalnym językiem, nada to naszemu zaproszeniu klasy oraz unikalności. Pozwoli przekonać naszego potencjalnego gościa, że jest on kluczową postacią na naszym spotkaniu biznesowym. Treść zaproszenia powinna zawierać tradycyjne informacje takie jak data spotkania, miejsce oraz powód zaproszenia, a także informacje na temat tego jaką spotkanie przybierze formę oraz czy mile widziane są osoby towarzyszące.

WZÓR ZAPROSZENIA NA SPOTKANIE BIZNESOWE

(Nazwa firmy, stowarzyszenia lub imię i nazwisko osoby
indywidualnej, która wysyła zaproszenie
umieszczone centralnie)
ma niewątpliwą przyjemność zaprosić Szanownego Pana
(imię oraz nazwisko osoby zapraszanej)
wraz z osobą towarzyszącą
Na spotkanie (charakter spotkania), które odbędzie się w
(dokładna lokalizacja), (data spotkania)
o godzinie (godzina spotkania)

(numer telefonu oraz email) (Podpis przedstawiciela)

PRZYKŁAD ZAPROSZENIA NA SPOTKANIE BIZNESOWE

Firma Kultex
ma niewątpliwą przyjemność zaprosić Szanownego Pana
Kazimierza Wolskiego wraz z osobą towarzyszącą
na spotkanie biznesowe,
które odbędzie się w Pruszczu Gdańskim, ul.Cyprowa 43/4a
23 lutego 2019 roku, o godzinie 21:00

504 555 657 / kultex@wp.pl Sławomir Trzeciak

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *