Pielęgnacja skóry twarzy – jak o nią dbać?

Skóra na twarzy jest bardzo delikatna, a przy tym non stop narażona na szkodliwe czynniki, takie jak zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu czy zdradliwe promienie słoneczne. Każdy, kto chce cieszyć się nieskazitelnie piękną cerą powinien o nią w odpowiedni sposób dbać? Pytanie jednak co robić, aby działania te przyniosły oczekiwany skutek?

Właściwa pielęgnacja skóry twarzy

Troska o własną cerę powinna być wyrażana na kilka sposobów. Ważne jest to, aby o skórę na twarzy dbać zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz. Dużą wagę przykłada się zwykle do kwestii kosmetyków, zupełnie zapominając o tym, że na kondycję cery ogromny wpływ ma także sposób odżywiania. Codzienna dieta powinna być maksymalnie zróżnicowana, tak aby do organizmu docierało jak najwięcej substancji odżywczych. Niezmiernie ważne jest również przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, bo to dzięki nim cera pozostaje sprężysta i promienna. Wewnętrzna troska o cerę powinna wyrażać się także poprzez odpoczynek. Zbyt krótki sen może bowiem doprowadzić do zmatowienia cery i pojawienia się tak zwanych worków pod oczami.

Codzienna pielęgnacja twarzy

Dbanie o skórę twarzy wyraża się także poprzez jej codzienne oczyszczanie i nawilżanie przy wykorzystaniu odpowiednich preparatów kosmetycznych. Kosmetyki należy dobierać do typu cery. Inne właściwości pielęgnacyjne zawierają bowiem kremy dedykowane cerze tłustej, a inne te, które przeznaczone są do dbania o cerę z tendencją do pękających naczynek.

Szkodliwe czynniki zewnętrzne

Chcąc, aby skóra na twarzy miała młody wygląd należy jak ognia unikać wszelkich używek – alkohol prowadzi do odwodnienia organizmu, dym tytoniowy z kolei odpowiada za zżółknięcie cery i jej mało estetyczny wygląd. Warto także ograniczyć ekspozycję twarzy na promienie słoneczne. Zarówno latem jak i w miesiącach zimowych trzeba obowiązkowo stosować kremy zawierające filtr UV. Opóźni to proces starzenia się skóry i zredukuje ilość powstających zmarszczek. W zachowaniu dobrej kondycji cery mogą także pomóc zróżnicowane zabiegi kosmetyczne.

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *