Jak malować usta szminką?

W drogeriach do wyboru jest mnóstwo szminek. Producenci prześcigają się w pomysłach, jakie kolory zaoferować kobietom, aby zdobyć ich sympatię i wierność marce. Oprócz koloru ważne jest także, aby szminka nie wysuszała ust, ale wręcz przeciwnie – nawilżała je, a jednocześnie cechowała się trwałością.

Makijaż ust

Jak malować usta szminką? To wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. Jedną ze składowych sukcesu jest wybór odpowiedniego koloru, ale równie ważna jak kolor jest technika malowania ust. Potrzeba do tego odpowiednich umiejętności, ale i doświadczenia, które nabywane jest w miarę wykonywania kolejnych makijaży. Ćwiczenie czyni mistrza. Można zdecydować się na indywidualną lekcję makijażu u doświadczonej wizażystki, która szybko i sprawnie wyjaśni, jak prawidłowo pomalować usta, aby efekt był znakomity zarówno w makijażu na co dzień, jak i w makijażu na wieczór.

Czerwona szminka – symbol elegancji i luksusu

kobieta i makijaż

Można zastanawiać się – dla kogo czerwona szminka będzie pasować najbardziej? Czy ten kolor jest zarezerwowany wyłącznie na wieczorny bal, do bardzo eleganckiej sukni? Dziś w modzie wiele rzeczy jest dozwolonych i jak najbardziej można wyobrazić sobie czerwoną szminkę wkomponowaną w strój biznesowy, a także w strój codzienny. Czerwona szminka będzie pięknie wyglądała w połączeniu z bielą, granatem i czernią ubrań. Na pewno jednak trzeba zaznaczyć, że jest to propozycja tylko i wyłącznie dla odważnych kobiet, które nie obawiają się zwrócić na siebie uwagę.

Dla kogo ciemna szminka?

Kobiety dzielą się na wielbicielki ust w kolorze nude czyli w kolorze cielistym, a także wielbicielki ust w kolorze ciemnym. Kolor szminki zawsze trzeba dopasować nie tylko do okazji i stroju, ale też do swojej karnacji i barwy cery. Wydaje się, że ciemne szminki będą pasować paniom o ciemniejszej karnacji, jednak przed zakupem szminki zawsze warto użyć testera i na własne oczy zobaczyć efekt tego eksperymentu. Warto bawić się modą, eksperymentować, testować różne kolory i odcienie.

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *