Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Domowe farbowanie włosów oprócz tego, że jest niezwykle oszczędne może też przysporzyć kilku kłopotów – od zaplamionych kafelków na ścianie i podłodze w łazience, przez odbarwione, niezabezpieczone mieszkanie aż po poplamioną skórę. O ile kafelki da się wyczyścić wilgotną szmatką w kilka sekund, o tyle odbarwione ubranie będzie do wyrzucenia. Na szczęście ze skóry też da się to zmyć.

Jak zabezpieczyć skórę przed plamami z farby do włosów?

Najlepszym sposobem na nie posiadanie plam po farbowaniu jest niedopuszczenie do ich pojawienia się na skórze. Świetnym na to sposobem jest posmarowanie twarzy średnio tłustym lub tłustym kremem – należy jednak uważać, by nie umazać nim włosów inaczej w takim miejscu farba może złapać mocniej lub słabiej.

Jeżeli potraktujemy twarz grubą warstwą takiego kremu stworzymy film, który ochroni skórę przed plamami. Swoistą ochroną może być też podkład lub fluid, który zostawimy na twarzy, nie zmywając go przed farbowaniem.

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry?

Jeżeli jednak skóra zostanie poplamiona to trzeba zabrać się jak najszybciej do zmycia takich plam. Najskuteczniejszym sposobem na zmycie farby do włosów ze skóry – będzie jakaś substancja oleista – chociażby płyn do demakijażu, ale dwufazowy – taki bowiem zawiera jedną część tłustą. Prostszym sposobem będzie użycie do zmycia plam oleju – kokosowego lub nawet słonecznikowego. Opcją jest też oliwka dla dzieci. Wybrany olejek należy wylać w niewielkiej ilości na wacik i potrzeć nim plamy, dzięki czemu znikną bez śladu nie podrażniając przy tym skóry twarzy.

Inwazyjnym, ale skutecznym sposobem jest użycie zmywacza do paznokci. Nie zaleca się stosowania go na twarz, ale uszy i szyja to już inna historia. Należy namoczyć wacik w zmywaczu i potrzeć nim plamy – powinny natychmiast zniknąć. W tym przypadku jednak należy koniecznie pamiętać o zmyciu zmywacza ze skóry delikatnym mydłem lub mleczkiem – nawet, jeśli większość wyparuje. Zmywacz jest bardzo agresywny i nawet, kiedy użyje się go na mniej wrażliwej skórze może wywołać podrażnienia lub alergie, dlatego należy z nim postępować ostrożnie.

Podobne wiadomości

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *