w erze fotografii cyfrowej… polaroid<3

18.07.2016

Pamiętacie lata 80/90? Pamiętacie fotografie tamtych lat? Aparaty z kliszą? Wtedy każde zdjęcie było przemyślane, dopieszczone, niepowtarzalne, a  co najważniejsze, wywołane i wklejone do albumu! Sentymentalnie wracam do lat dzieciństwa i wertuje albumy z tysiącem wesołych zdjęć!

 A teraz? Teraz, każdy z nas ma miliony zdjęć w telefonie, większość nieprzemyślanych, „cykanych na ślepo, a nóż, któreś wyjdzie i wrzucę na fejsa”. Zdecydowana większość nigdy nie zostanie przeniesiona na papier, a gdy telefon zgubimy, coś wysiądzie, wspomnienia znikną wraz z fotografiami.

Mam świetny sposób, by zachować wspomnienia, gdy z głowy wyleci mi fakt, by iść wywołać zdjęcia z telefonu. Fujifilm Instax Mini 8- fotografia polaroidowa!! Niewielki aparat, który natychmiast drukuje zrobione zdjęcie! Motywuje cie, by nad każdym zdjęciem dłużej pomyśleć. A każde zdjęcie, w pełni oddawało chwilę, którą uwieczniamy.  Zdjęcie z Instaxa są nawet  bardziej unikatowe, niż w przypadku tradycyjnej fotografii analogowej, gdzie oryginał zostaje na kliszy. Mamy jedno zdjęcie, które nigdzie nie zostaje zapisane. Nic poza wydrukiem… Ja uważam to za plus, gdyż motywuje mnie to do szybkiego umieszczenia fotografii w albumie. Fotki są niewielkie, ale za to niepowtarzalne. Aparat Instax Mini 8, ma pewne techniczne wymogi, których powinniśmy przestrzegać by zdjęcie było dobre. Odległość aparatu od twarzy musi być większa niż 60 cm. Z tego powodu robienie autoportretów z ręki jest nieco utrudnione – nasza twarz może wyjść poza ostrością. Nie mamy tutaj autofokusu, a ostrość ustawiona jest na stałe.  Jasność obiektywu wynosi 1:12,7, co powoduje dużą głębię ostrości. Obiektyw w Instaxie ma kilka opcji: zdjęcia nocą, w pomieszczeniu, przy naturalnym świetle. Aparat nie jest drogi w porównaniu z aparatami analogowymi tudzież cyfrowymi. Jego koszt w sklepach to ok 280 zł, a koszt jednego wkładu  klatkowego wynosi ok. 30zł. Zatem jedno zdjęcie to 3 złoty, a wspomnień moc! Plusem jest to, że gama kolorów Instaxa jest szeroka:) Ja wybrałam różowy:))

ENJOY. I’m FREE

n.

                                                                   13720594_1426816387333739_2122561796_o

Tagi:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Wróć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*